KLIMAKONWEKTORY

Klimakonwektory w ofercie OEM ENERGY

Ofertę pomp ciepła uzupełniają klimakonwektory, które zyskują coraz większą popularność w niskotemperaturowych instalacjach grzewczych. Klimakonwektor, który stanowi świetną alternatywę lub uzupełnienie ogrzewania płaszczyznowego, dzięki swojej wielofunkcyjności może stanowić jedno z efektywniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Zmiany klimatu powodują, że nawet w Polsce robi się coraz cieplej. Dlatego chcąc mieć naprawdę komfortowy dom przez cały rok, można pomyśleć o tym jak chłodzić go latem. Zamontowanie systemu klimatyzacji wymaga dodatkowej instalacji i tutaj właśnie można również zastosować klimakonwektor. Na pierwszy rzut oka klimakonwektor wygląda jak tradycyjny grzejnik, jednak szerokie możliwości jego zastosowania bije na głowę tradycyjne urządzenia. Podczas gdy typowe grzejniki latem są bezużyteczne, klimakonwektory działają o każdej porze roku, a latem chronią pomieszczenia przed zbyt wysokimi temperaturami. W tradycyjnie pojmowanej instalacji c.o. konieczny byłby montaż oddzielnej klimatyzacji, czyli instalacja dwóch niezależnych systemów –grzejącego i chłodzącego. Tymczasem zastosowanie klimakonwektora stanowi rozwiązanie, które zapewnia oba systemy ponieważ umożliwia szybkie zwiększanie i zmniejszanie temperatury pomieszczeń. Klimakonwektory różnią się od od klimatyzatorów tym, że zamiast odparowującego bezpośrednio w wymienniku freonu ich czynnikiem roboczym jest zwykła woda. Urządzenia tego typu korzystają z zewnętrznego źródła zimna dla obiegu wody lodowej oraz zewnętrznego źródła ciepła w obiegu wody grzewczej.

Klimakonwektory zapewniają grzanie i chłodzenie w biurach, domach jedno i wielorodzinnych oraz wszędzie tam, gdzie pompy ciepła stają się standardem i zapewniają grzanie i chłodzenie. Klimakonwektor jest są przy tym tak cichy, że nie przeszkadza użytkownikom i z powodzeniem może być zamontowany w sypialni.

Jak działa klimakonwektor?

W klimakonwektorze znajduje się wentylator wymuszający cyrkulację powietrza z pomieszczenia poprzez wymiennik ciepła. Gdy wentylator jest wyłączony, nagrzewnica/chłodnica zapewnia jedynie tzw. temperaturę dyżurną. Dodatkowo klimakonwektory wyposażone są w nowoczesne systemy automatyki, która odpowiedzialna jest za sterowanie ich pracą. System automatyki może spowodować uruchomienie wentylatora. Wtedy powietrze zostaje szybko ogrzane albo schłodzone, przepływając przez wymiennik ciepła intensywnym strumieniem. Gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie pożądaną wartość, układ automatyki zmniejszy wydajność wentylatora albo go wyłączy i będzie czuwał nad utrzymaniem temperatury jaką określiliśmy. Efekt komfortu cieplnego można uzyskać w pomieszczeniach przy użyciu takiej energii jaka jest konieczna i nie występuje efekt przegrzewania dlatego też góruje nad tradycyjnymi grzejnikami.

Klimakonwektor i pompa ciepła

W domach, gdzie znajduje się samodzielny system grzewczym lub wyposażonym jest w pompę ciepła, zdecydowanie warto zainwestować w klimakonwektory. Nadają się do połączenia z pompą powietrzną oraz gruntową.

Zobacz ofertę naszych pomp ciepła.

Klimakonwektory w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziecie ofertę na klimakonwektory ścienne:

  • Klimakonwektor ścienny SL, SLS: łączy ze sobą funkcje ogrzewania, chłodzenia oraz osuszania. Przewidziany jest do zasilania ze źródeł ciepła i chłodu, takich jak pompy ciepła, chillery i kotły. Zastosowanie klimakonwektora w instalacjach grzewczych realizuje także skutecznie efekt konwekcji naturalnej i wymuszonej.
  • Klimakonwektor ścienny SLW: łączy ze sobą funkcje ogrzewania, chłodzenia oraz osuszania. Klimakonwektor SLW są dobrym rozwiązaniem dla instalacji grzewczo-chłodzących z pompami ciepła i typowymi instalacjami wody lodowej. Można je także stosować z innymi niskotemperaturowymi źródłami ciepła, gdy brak miejsca na tradycyjne grzejniki. Zastosowanie klimakonwektora w instalacjach grzewczych realizuje także skutecznie efekt konwekcji naturalnej i wymuszonej.

Klimakonwektory są dostępne na zamówienie

Karta katalogowe znajdują się pod linkiem:

klimakonwektor_sl_sls_slw.pdf

W przypadku dodatkowych, szczegółowych pytań prosimy o kontakt:

Jacek Kociński– Kierownik działu pomp ciepła e: jacek.kocinski@oemenergy.pl, t.+48 512 846 809

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Zawsze możesz też zwrócić się do naszych konsultantów z pytaniami o dodatkowe informacje.