bOEMbowe Poniedziałki w OEM Energy!
bOEMbowe Poniedziałki wracają! Spektakularne promocje, tylko w poniedziałki! [...]
Każda wentylacja budynku oparta jest na różnicy ciśnień. Różnica ciśnień generowana jest albo przez wentylację mechaniczną (wentylatory w urządzeniu), albo przez naturalną wentylację grawitacyjną, gdzie siłą napędową jest temperatura i wiatr.
Funkcjonowanie wentylacji naturalnej (grawitacyjnej) zależy od pogody. Powietrze nawiewane nie jest w żadnym stopniu czyszczone. Taki system nie jest również w żadnym stopniu energooszczędny, ponieważ traci ciepło z powietrza wywiewanego.
Wentylacja mechaniczna wywiewna to odrębny trzeci rodzaj wentylacji, gdzie wentylację grawitacyjną wspomaga się wentylatorem do wyciągania powietrza wywiewanego. Wadą takiego systemu jest to, że ciepła nie można odzyskać i nie zawsze jest zapewniona wystarczająca ilość powietrza nawiewanego trafiająca do budynku.
Podczas wentylacji opartej na instalacji nawiewno-wywiewnej z centralą wentylacyjną – tzw. rekuperacja – powietrze nawiewane i wywiewane jest mechanicznie za pomocą wentylatorów.
Powietrze nawiewane może być skutecznie filtrowane, osuszane, nawilżane, a ciepło jest odzyskiwane z powietrza wywiewanego przez co powietrze jest dogrzane z wysoką skutecznością powietrzem wywiewanym, a może również zostać dodatkowo dogrzane nagrzewnicą elektryczną, wodną czy pompą ciepła – wbudowaną w urządzenie lub nawet zewnętrzną. Oznacza to, że metoda jest energooszczędna.
Bardzo trudno jest utrzymać dobry klimat wewnętrzny w energooszczędnym, hermetycznym budynku bez wydajnej mechanicznej wentylacji wyposażonej w odzysk ciepła.
W Enervent Zehnder wiedzą wszystko na temat zdrowego powietrza w pomieszczeniu, efektywności energetycznej i skutecznego odzyskiwania ciepła. Od 1983 roku opracowują najbardziej progresywne urządzenia wentylacyjne dla domów każdej wielkości.
Technologią energooszczędności systemów wentylacyjnych Enervent Zehnder jest innowacyjny system odzysku ciepła oparty na obrotowym wymienniku ciepła. Łącząc to z technologią pompy ciepła, możesz osiągnąć roczną wydajność ponad 90%.
Klimat wewnętrzny to coś więcej niż tylko powietrze wewnętrzne. Oprócz powietrza na klimat w pomieszczeniu składają się na przykład temperatura, wilgotność powietrza, poziom dwutlenku węgla i środowisko akustyczne, czyli potocznie mówiąc hałas i zdolność do jego tłumienia.
Dobry klimat w pomieszczeniu to coś, czego nie można zauważać. Klimatu nie można zobaczyć, powąchać, posmakować, usłyszeć ani poczuć, więc zwyczajnie nikt nie zwraca na to uwagi.
Jakość klimatu wewnętrznego ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. W końcu większość życia spędzamy w domu, w pracy lub w szkole.
Po wejściu do pomieszczenia można zauważyć słabą jakość klimatu w pomieszczeniu gdy:
Objawy spowodowane złym klimatem w pomieszczeniu obejmują problemy z oddychaniem, podrażnienia oczu, bóle głowy i zmęczenie. Osoby mające problemy z układem oddechowym, dzieci i osoby starsze są często bardziej narażone.
Dobry klimat w pomieszczeniu jest bardzo ważny zarówno dla mieszkańców, jak i konstrukcji domu. Klimat nie może być ani zbyt suchy, ani zbyt wilgotny i to niezależnie od warunków zewnętrznych.
Jakość klimatu wewnętrznego w obiekcie jest utrzymywana właśnie dzięki wentylacji.
Powietrze w pomieszczeniu jest świeże i przefiltrowane
Chcesz zapewnić swojej rodzinie zdrowe powietrze w domu?
Oto, co musisz zrobić:
Niezależnie od tego, czy Twój dom to nowa konstrukcja, czy starszy dom w remoncie skontaktuj się z naszym projektantem, który pomoże Ci w doborze odpowiedniego urządzenia ENERVENT, ponieważ chcesz tego, co najlepsze!
Ciesz się zdrowym, przyjemnym i energooszczędnym klimatem w pomieszczeniu!
Zapraszamy do zapoznania się z kartami technicznymi i cennikiem w zakładce do pobrania.
Mateusz Pach
Specjalista ds. serwisu, projektant systemów wentylacji i rekuperacji
tel.: +48 882 438 884
e-mail: enervent@oemenergy.pl